OPERAČNÍ A VYŠETŘOVACÍ SVÍTIDLA

Odhodlání a vášeň, umění inovace. RIMSA je „dlouhotrvající“, ale ne stará společnost.

Společnost RIMSA vyvinula v roce 2002 jako první na světě LED operační svítidlo ještě v době, kdy tato technologie byla v úplných začátcích.

Díky spolupráci se společností RIMSA je naše portfolio svítidel připraveno pro zajištění potřeb od specializovaných pracovišť ve fakultních nemocnicích, přes kliniky jednodenní chirurgie až po vybavení zákrokových sálů, vyšetřoven a ambulancí. Světlo s Vámi vybereme přesně dle potřeb Vašich a Vašeho pracoviště.  Zajišťujeme veškeré adaptace svítidel od jednoramenného stropního provedení, přes provedení nástěnné či na mobilním stojanu až po víceramennou stropní adaptaci disponující např. WI-FI Full HD kamerou v těle svítidla včetně ramene pro medicínské monitory.

Na základě své více než 80leté historie tradice a hrdosti si společnost RIMSA vždy budovala své jméno jako synonymum jedinečnosti a kontinuálního technologického vývoje, jednoduchého a efektivního řízení lidských zdrojů a důsledné kontroly kvality všech svých produktů. Společně pak tyto vedou k dosažení cíle – poskytování nejvyšší kvality za účelem spokojenosti zákazníků.

Hlavní vlastnosti svítidel RIMSA

BEZESTINNÁ TECHNOLOGIE – MAXIMÁLNÍ EMISNÍ PLOCHA

Hlavním rysem operačního svítidla je eliminace stínů v operačním poli – jedná se o schopnost světelného zdroje zabraňovat přenosu stínů do osvětlené oblasti navzdory překážkám, které jsou mezi světelným zdrojem a operačním polem. V průběhu let a díky různým osvětlovacím technologiím bylo využito několika metod. Nejúčinnějším způsobem, jak dosáhnout spolehlivého světelného účinku je osvětlit operační pole několika různými světelnými paprsky, což znamená nutnost mít opravdu velkou kopuli, díky které jsou všechny světelné paprsky směřovány na jediné místo. RIMSA však potřebu velkého průměru kupole nepovažovala za výzvu a správný směr, ale jde cestou maximalizace emisní světelné plochy.

Světlo vyzařované halogenovým chirurgickým svítidlem vlevo ve srovnání s emitujícím povrchem operačního svítidla LED s technologií přímého osvětlení vpravo.

TECHNOLOGIE NEPŘÍMÉHO OSVĚTLENÍ

Zavedení LED diod na operačním sále definovalo zásadní změnu v konceptu distribuce světla. Namísto jediného toku světla přicházejícího z kupole, totiž LED svítidla produkují více světelných toků převedených na stejné místo. Technologie LED svítidel tak enormně snížila povrch vyzařující světelný tok což mělo negativní dopad na chirurgický účinek. RIMSA si těchto nedostatků byla vědoma, při vývoji prvního chirurgického LED světla na světě v roce 2002. Vyvinula tak svou technologii nepřímého osvětlení, díky které u svých produktů masivně zvětšila povrch emitující světlo, čímž zajistila jedinečný chirurgický účinek.

2R - DOUBLE REFLECTION – TECHNOLOGIE DVOJITÉHO ODRAZU

V roce 2017 byla společností RIMSA patentována technologie dvojitého odrazu 2R, která zajišťuje maximalizaci povrchu emitujícího osvětlení, což umožňuje produktům řady UNICA dosáhnout úžasného chirurgického účinku a nabízí tak světelný tok zcela bez oslnění. Díky této technologii nedochází k oslnění personálu na sále i při složitější manipulaci se svítidly.

GLARING EFFECT

Operační svítidlo nabízí intenzitu až 160 000 luxů. Literatura naznačuje, že takto vysoká intenzita osvětlení může představovat velké riziko na operačním sále. Chirurg, chirurgické vybavení a celý operační tým, jsou kvůli tak velké intenzitě světla vystaveny do očí bijícímu riziku. RIMSA, díky technologii nepřímého osvětlení, dramaticky snížila díky negativní oslnění, jelikož dochází k maximalizaci povrchu emitujícího osvětlení. Produkty řady Unica s technologií 2R – Double reflection tak konečně dokázaly odstranit efekt oslnění.

AMBIENTNÍ OSVĚTLENÍ

Operační svítidla modelové řady UNICA disponují originálním LED světelným prstencem umístěným na horní straně svítidla a zajišťuje tak perfektní modré ambientní osvětlení díky kterému bude Vaše orientace na sále při endoskopických operacích mnohem bezpečnější.

E - VIEW

Doplnění svítidla o další světelný zdroj zvaný E-View (Extended-View) umožňuje rozšířit osvětlené pole na jeho okrajích bez ovlivnění intenzity světla ve středu pole (Ec). Tato funkce umožňuje optimální distribuci světla nejen pro hrudní a břišní chirurgii nebo porod císařským řezem, ale i všechny výkony, kdy chirurg potřebuje operovat s rozšířeným osvětleným polem.

E - DEEP

Střed lampy je vybaven přídavným modulem LED speciálně navrženým tak, aby odrážel hluboké světlo. E-DEEP znamená, že chirurg může pracovat s perfektním 3D osvětlením, zejména v dutinách.