Vestavba operačních sálů

Společnost MGVIVA Vám představuje unikátní modulární systém vestavby operačních sálů s využitím exkluzivního materiálu stěnových panelů DuPont™ Corian®

Jedná se o unikátní systém umožňující montáž a demontáž panelů na závěsech dle patentu Truespace OPERAMED bez jakéhokoliv využití šroubovaných spojů. Unikátní vkládané opakovaně rozebíratelné těsnění mezipanelové spáry.

Modulární řešení inteligentního operačního sálu a použití rozebíratelných stěn umožňuje reagovat v budoucnu na nové potřeby vyvolané příchodem nových technologií a metod. Moderní systém vestaveb je přizpůsobený rostoucím nárokům na vybavenost operačních sálů. Umožňuje rychlou a efektivní instalaci, opakovanou montáž a demontáž obkladových stěnových panelů a zajišťuje těsnost systému i při opakované demontáži. Jednotlivě vyjímatelné a vyměnitelné obkladové stěnové panely vestavby umožňují jednoduché provádění úprav, výměn a doplnění nových technologií, snadný přístup k zabudovaným technologiím při opravách a nízké náklady na údržbu.

Inteligentní operační sál umožňuje pohodlnou video a audio komunikaci mezi operačním týmem a vybranými osobami mimo operační sál (pracovna primáře, konferenční či přednášková místnost…).

Řídící systém inteligentního operačního sálu umožňuje i ovládání osvětlení operačního sálu, ambientního osvětlení pro endoskopické operace, operačního světla a kamery nebo i operačního stolu a dalších prvků na sále mezi které například řadíme ovládání hudby, stopky či časovač.

Součástí inteligentních operačních sálů standardně bývá i kompletní pracovní stanice PACS/DICOM, s velkoplošným monitorem zabudovaným ve stěně operačního sálu, komunikující s PACS servery protokolem DICOM nebo HL7. Pracovní stanice může mít bezdotykové ovládání pomocí gest umožňující práci se snímky ze sterilního prostředí i v průběhu operace.

Ideálním materiálem pro stěny operačního sálu je Corian®, který zaručuje vysokou kvalitu provedení, dlouhou životnost v náročném prostředí operačních sálů i vysokou estetickou úroveň. Corian® má velmi hladký povrch, je antimikrobiální v celé tloušťce a představuje nejvyšší standard pro zamezení vzniku infekcí za všech okolností. Je velmi odolný vůči poškození a případné poškození je možné snadno opravit (na rozdíl od plechových stěnových panelů).

Na spodní hraně panelů je speciální LED pásek pro tlumené osvětlení operačního sálu při endoskopických operacích. Umístění tlumeného osvětlení po obvodu sálu nad podlahou zaručuje dokonalý přehled pro personál, který se pohybuje na sále a zároveň maximální komfort pro sledování operačního monitoru.

Nejvyšším nárokům na estetickou úroveň vyhovují obkladové stěnové panely z tvrzeného skla s potiskem ve vysokém rozlišení. Mohou tvořit celý sál nebo jen vybranou část díky které operační sál získá svou designovou originalitu.

Jednotlivé materiály obkladových panelů – Corian®, tvrzené sklo, nerezový plech, lakovaný nerezový plech nebo pozinkovaný ocelový plech nebo HPL – je možné libovolně kombinovat a vytvořit tak na operačním sále maximálně funkční, efektivní a příjemné pracovní prostředí.

Jak vznikají vestavby...

Průběh výstavby centrálních operačních sálů:

Vybudování 24 jednotek intenzivní péče za 21 dní během pandemie koronaviru:

Postup budování vestavby operačního sálu: